Galeria Sztuki Wozownia

Oferta:

W ramach akcji „Toruń za pół ceny” Galeria Sztuki Wozownia zaprasza do bezpłatnego zwiedzania trzech aktualnych wystaw!

W dolnej sali galerii Justyna Olszewska, artystka i astronomka, prezentuje swój projekt pt. „Moon Landing”, który ma przybliżyć niezwykłe ciało niebieskie, jakim jest Księżyc. Na ekspozycji znajduje się m.in. unikatowy 4-metrowy model Księżyca, który został wykonany w oparciu o fotografie z amerykańskiej sondy Lunar, oraz archiwa i obiekty związane z naszym satelitą. 

Do (Z)/ziemi zbliża nas „Tożsamość miejsca” Katarzyny Tereszkiewicz – laureatki Nagrody Galerii Sztuki Wozownia, przyznanej w ramach Międzynarodowej Wystawy Rysunku Studenckiego RYSOWAĆ w 2022 roku. W przestrzeniach półpiętra galerii artystka prezentuje najnowsze prace graficzne, które są podstawą jej doktoratu. 

W górnej sali Wozowni na wystawie „Paciorki” oglądać można malarstwo olejne i prace na papierze Katarzyny Jankowiak. Zadają nam one pytanie o nasze oczekiwania i emocje wobec mocy symbolicznej obrazów. Prace artystki, z naklejonymi paciorkami i otoczone aureolami z ziół, analizują zatem fenomen magicznej potęgi wizerunków.

Opis:

Galeria WOZOWNIA prezentuje zarówno prace znanych współczesnych artystów – polskich i zagranicznych – jak również twórców, który są dopiero na początku ścieżki kariery. Stawiając na eksperyment i konsekwentne podważanie ustalonych hierarchii, skupia się na promowaniu młodych talentów. Właśnie to zapewnia galerii odrębne i znaczące miejsce na toruńskiej scenie artystycznej. Jako instytucja z bogatą tradycją (galeria istnieje od 1950 roku) Wozownia ugruntowała sobie także pozycję w skali ogólnopolskiej.

Siedzibą galerii Wozownia jest zabytkowy budynek (dawna pruska wozownia artyleryjska), położony w najstarszej części Torunia, przy Bramie Klasztornej, w pobliżu Ratusza Staromiejskiego, Domu Kopernika i Krzywej Wieży.

Organizatorem galerii jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Dane:

Galeria Sztuki Wozownia (wejście od ul. Ducha Św. 6)

Godziny otwarcia sal wystawowych:
poniedziałek – nieczynne
wtorek–niedziela – 11.00–18.00

Ceny biletów:
normalny –8 zł
ulgowy – 5 zł
grupowy (5–15 osób) – 25 zł
wtorek – wstęp wolny

info@wozownia.pl
wozownia.pl
56 622 63 39

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *