Koncert zespołu Musica Graciana

WEEKEND ZA PÓŁ CENY 20-22.04.2018 r.

Bilety na koncert ‘Pubblicato in Venezia’ zespołu Musica Graciana
w CKK Jordanki / Sala Kameralna
21 kwietnia 2018 roku, godz. 18.00
cena przed rabatem: 40 zł, po rabacie 20 zł
liczba promocyjnych biletów ograniczona, decyduje kolejność zakupu
promocyjne bilety dostępne wyłącznie w kasie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej
Musica Graciana: koncert ‘Pubblicato in Venezia’
Muzyka XVII-wiecznej Wenecji na dawnych instrumentach

Po wielkim sukcesie w Poznaniu, Musica Graciana zagra również w Toruniu, 21 kwietnia!

Pubblicato in Venezia zespołu Musica Graciana to niezwykle rzadka okazja do usłyszenia muzyki wydanej w XVII-wiecznej Wenecji, wykonanej na instrumentach z epoki. Program tworzą kompozycje najwybitniejszych twórców wczesnego baroku takich jak Giovanni Picchi, Salomone Rossi, Marcin Mielczewski, Antonio Bertali, czy innych.

Wenecja była w XVII wieku jednym z najważniejszych ośrodków muzycznych na mapie Europy. Do miasta położonego na wyspach Morza Adriatyckiego przybywali najlepsi twórcy muzyki, nie tylko z Italii, a także z innych krajów Europy. Ówczesny rozkwit sztuki drukarskiej dawał niespotykane dotychczas możliwości publikacji materiałów nutowych. Dziś, po ponad trzystu latach zespół Musica Graciana dokonuje wyborów i wykonuje muzykę z jednego z najznamienitszych ośrodków sztuki muzycznej na świecie. Muzykę, będącą niezwykłym przedsionkiem baroku, wspaniałą syntezą sztuki renesansowej polifonii z szalonymi, włoskimi afektami.

Artyści wykonujący program tworzą atmosferę, która nie kojarzy się stricte z tradycyjnie rozumianymi produkcjami branży muzyki poważnej. Program staje się wyważoną syntezą kunsztu dawnej sztuki muzycznej z polotem i przyjemnością słuchania współczesnej muzyki o luźniejszym przeznaczeniu. Udowadnia, że muzyka grana w XVII-wiecznej Wenecji nie jest już dzisiaj tylko interaktywnym eksponatem muzealnym, a ponadczasowym dźwiękowym pomnikiem artystycznie uchwyconych emocji. Pubblicato in Venezia to przyjemność, walka, szał, pasja, rozpacz, ekstaza, powaga, spokój, radość. Kalejdoskop.

Zespół Musica Graciana zadebiutował w styczniu 2018 roku programem ‘Pubblicato in Venezia’. Ensemble powołany do życia przez lidera Maksymiliana Święcha tworzą absolwenci uczelni muzycznych Kolonii, Londynu, Poznania i Wrocławia. Grupa specjalizuje się w historycznym wykonawstwie włoskiej i polskiej muzyki dawnej. Głównym jej celem jest propagowanie niszowej muzyki, zaś cechą najbardziej charakterystyczną – olbrzymiej wielkości grupa continuo.

Katarzyna Kmieciak, Aleksandra Lesner – skrzypce
Radosław Dembiński – viola da gamba
Kamil Lis – pozytyw szkatulny
Marcin Bajon – Violone
Maksymilian Święch – klawesyn, lider
Aleksandra Lesner, Marta Michalak – skrzypce
Radosław Dembiński – viola da gamba
Kamil Lis – pozytyw szkatulny
Marcin Bajon – violone
Maksymilian Święch – klawesyn, kierownictwo artystyczne

Bilety w standardowej cenie: 40zł. Dostępne do kupienia na stronie:  bilety24.pl.

ORGANIZATOR:
www.chordis.pl/musicagraciana
manager@chordis.pl
tel. 692090904

MIEJSCE:
CKK Jordanki
aleja Solidarności 1-3,
87-100 Toruń

Dane teleadresowe:

CKK Jordanki
aleja Solidarności 1-3,
87-100 Toruń