Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

WEEKEND ZA PÓŁ CENY 20-22.04.2018 r.

W ramach akcji Toruń za pół ceny zapraszamy na zwiedzanie aktualnych wystaw CSW w cenie niższej o połowę

Proponujemy:
✔️ Bilet normalny na jedną wystawę – 4 zł (przed rabatem 8 zł)
✔️ Bilet ulgowy na jedną wystawę – 2,5 zł (przed rabatem 5 zł)
✔️ Bilet normalny na wszystkie wystawy – 6 zł (przed rabatem 12 zł)
✔️ Bilet ulgowy na wszystkie wystawy – 4 zł (przed rabatem 8 zł)

Nasze aktualne wystawy:

/ Łukasz Patelczyk / Migotanie

Obrazy Łukasza Patelczyka można opisać jako połączenie malarstwa przedstawiającego i abstrakcyjnego. Artysta łączy realistyczny i oszczędny w wyrazie pejzaż z formami abstrakcyjnymi: liniami, plamami czy punktami, które poprzez swoje wyizolowanie od reszty kompozycji wprowadzają niepokój i atmosferę tajemnicy. Pejzaż zostaje odrealniony i charakter prac ulega zmianie. Widza może zastanawiać, co właściwie zostało zakryte i jaki cel miał taki kamuflaż?

/ 6,7 GB. Wystawa z pigułki

Na wystawie zobaczymy dzieła dwanaściorga artystów z Chile i z Argentyny. Są to prace wideo oraz fotografie wyprodukowane w Europie według instrukcji autorów. Każdy twórca zaprezentuje od jednej do pięciu prac. Są to bardzo różni artyści, a każdy z nich – po drugiej stronie oceanu – stworzył swój własny mikrokosmos, który teraz możemy zobaczyć w Polsce. Pierwszą inspiracją wystawy była słynna walizka Marcela Duchampa…

/ GO

Wystawa Katedry Grafiki Interdyscyplinarnej Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, zajmującej się szeroko pojętą grafiką współczesną. Ważnym aspektem działalności Katedry jest zwrócenie się ku najnowszym osiągnięciom technologicznym, gdzie duże znaczenie odgrywają nowe media. Priorytetem Katedry jest ewoluowanie w stronę grafiki interaktywnej, gier oraz rzeczywistości wirtualnej.

/ Karolina Komasa / Mapy. Jedyne, co jest pewne, to niepewność

Karolina Komasa zajmuje się rzeźbą, obiektem i instalacją. Porusza tematykę drogi, jaką podejmujemy w życiu. Decyzja o rozpoczęciu lub zaniechaniu działania w określonym czasie lub miejscu buduje przestrzenną siatkę – osobistą mapę. Eksploracja tej przestrzeni uzmysławia nam, że ryzyko jest oczywistą częścią życiowych doświadczeń. Wystawa jest refleksją nad tym stanem rzeczy i zaproszeniem do udziału w świadomym doświadczaniu tytułowej niepewności.

/ I po co nam wolność?

Wystawa zbiorowa zorganizowana z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Będzie próbą przyjrzenia się różnym postawom artystycznym oscylującym wokół szeroko rozumianej wolności. Punktem wyjścia wystawy są cztery osobowości twórcze XX wieku: Witkacy, Władysław Hasior, Jerzy Bereś i Tadeusz Kantor.

Godziny otwarcia CSW:
Godziny otwarcia CSW:
piątek: 10.00-20.00
sobota-niedziela: 12.00-18.00

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, otwarte w czerwcu 2008, jest najnowszą i największą (ponad 4 tys m²) przestrzenią dedykowaną w całości sztuce współczesnej w Polsce. Stawiając na nowoczesną, intermedialną i interdyscyplinarną formułę działania, zróżnicowany program oraz międzynarodowe kooperacje, CSW stanowi miejsce otwartej dyskusji nad najważniejszymi zjawiskami w sztuce współczesnej. Poprzez wystawy, wykłady, seminaria, programy rezydencji dla artystów, publikacje, działania edukacyjne, a także poprzez tworzenie kolekcji, CSW aktywnie włącza się w obieg polskiej sztuki współczesnej.

Dane teleadresowe:

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”
Wały gen. Sikorskiego 13, 87-100 Toruń
tel. 0 56 610 97 18
info@csw.torun.pl
www.csw.torun.pl