TUTU Jazz&Whiskey Club

WEEKEND ZA PÓŁ CENY 21- 23.04.2017 r.

  1. Sidecar (Gautier Cognac, Cointreau, sok z cytryny) – 14 zł zamiast 28 zł
  2. Piernik (Żubrówka Bison Grass, syrop imbirowy, pieprz) – 3 zł zamiast 6 zł
  3. Manhattan (Knob Creek, Martni Rubino, Angostura) – 15 zł zamiast 30 zł
  4. H’Italiano (Bushmill’s honey, Galliano, Martini Rubino, sok pomarańczowy) – 14 zł zamiast 28 zł
  5. El Presidente (Bacardi Carta Oro, Triple sec, Martini Extra Dry, grenadyna) – 14 ł zamiast 28 zł

Miejsce

Tutu Jazz Club jest kameralnym lokalem usytuowanym w samym centrum toruńskiego Starego Miasta. Może nie jest to jego serce, ale co najmniej wątroba – jak w swej nieskończonej mądrości podaje Google Maps – niecałe 300 metrów od pomnika Mikołaja Kopernika stojącego na Rynku Staromiejskim.
Na siedemdziesięciometrowy klub składają się dwie sale (mniejsza z czterema stolikami, większa z sześcioma), gdzie, przy standardowym rozstawieniu, znajduje się około 50 miejsc siedzących. Trzecia sala, witająca gości tuż po opuszczeniu schodów wejściowych, to sala barowa.
W całym lokalu obowiązuje zakaz palenia, dzięki czemu okolice wystawionej na ulicę Rabiańską stylowej popielniczki stały się czarującym miejscem poznawania się i spotkań nałogowych palaczy.

Muzyka

Tutu Jazz Club przez cały tydzień prezentuje nagrania… tak – jazzowe. Nie ograniczamy się jednak tylko do klasyki. W lokalu można usłyszeć fusion, swing, jazzrock, cool jazz, acid jazz, soul jazz i każdy jazz, jaki tylko można sobie wyobrazić. Ze wstydem musimy przyznać, że czasem zdarza nam się zahaczyć także o blues czy funk. Tak więc w Tutu Jazz Club usłyszycie zarówno Milesa Davisa jak Ala Jarreau, Glenna Millera jak i Marcusa Millera, Dizzy’ego Gillespie i Avishai Cohena, Cassandrę Wilson i Wyntona Marsalisa, Charlesa Mingusa i New Orleans Jazz Vipers, Krzysztofa Komedę i Vistula River Brass Band…

Bar

Tutu Jazz Club oferuje klientom szeroką gamę alkoholi, poczynając od piw Kompanii Piwowarskiej, przez wina Frontera i miody pitne aż po obszerny wachlarz alkoholi wysokoprocentowych (od czystych wódek, przez whisky, rumy, tequile po likiery). Dla kierowców rzeczywistych i osób niepijących jak kierowcy także nie zabraknie możliwości: wyborne kawy Vergnano (także smakowe) oraz około dwudziestu rodzajów herbat marki Harley & Sons wybijają się przed soki, napoje gazowane, a także wieloskładnikowe drinki bezalkoholowe.
Stawiamy na profesjonalną obsługę barmańską – przygotowanie każdego drinka to celebracja, która jest równie ważna jak jego smakowanie. Menu zawiera wiele standardów drinkowych, ale polecamy także zdać się na instynkt doświadczonych barmanów, którym wystarczy powiedzieć: „lekki, cytrusowy, słodki”, a czasem nawet tylko: „niech pachnie intensywnie jak wschód słońca w Toskanii, niech będzie gorzki, jak poranek w Paryżu… po suto zakrapianej imprezie… po pobudce na parkowej ławce…”

Dane teleadresowe:

TUTU Jazz&Whiskey Club
ul. Rabiańska 17, 87-100 Toruń
Tel. 56 676 84 99
tutu@tutujazzclub.pl
www.facebook.com/tutujazzclub