Galeria Sztuki Wozownia

WEEKEND ZA PÓŁ CENY 21- 23.04.2017 r.

Darmowy wstęp na wystawy we wszystkie dni trwania akcji „Toruń za pół ceny”

Ewa Kuryluk: „Człekopejzaż”

Na wystawie „Człekopejzaż” pokazywany jest zespół wczesnych prac na papierze Ewy Kuryluk z lat 1959–1975. Ekspozycja ma charakter premierowy – wiele spośród dzieł można bowiem zobaczyć po raz pierwszy w Polsce. Tytuł „Człekopejzaż” jest terminem, który Ewa Kuryluk zastosowała w relacji do swoich prac pod koniec roku 1967, próbując jak najcelniej określić ukazywaną przez siebie relację człowieka wtopionego w naturę. Człowiek jest tu bytem organicznym, całkowicie wplecionym w naturę i jej rytmy. Artystka nawiązuje także formalne dialogi z historią sztuki, swobodnie dialogując z twórczością Klimta, Schielego, Beardsleya, Matisse’a, Picassa, Modiglianiego, Klee.
Ewa Kuryluk – pionierka sztuki instalacji, malarka i pisarka. Dała się poznać dzięki pracom na papierze już w czasie studiów na warszawskiej ASP. Autobiograficzne litografie, akwaforty i linoryty, wykonane przez artystkę w eksperymentalnych technikach i małych nakładach znalazły się na przełomie lat 60. i 70. na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w USA, Anglii, Austrii, Francji i Polsce. Prace Ewy Kuryluk trafiły do słynnych zbiorów graficznych Biblioteki Narodowej w Paryżu i Albertiny w Wiedniu. W 1975 r. artystka zaczęła rysować fotorealistycznie, a w 1977 r. porzuciła papier, by rysować i malować na luźnych tkaninach.

Sarah Zacharek: „Re:Discovery”

„Re:Discovery” to projekt fotograficzny zrealizowany przez artystkę Sarah Zacharek, mieszkającą na stałe w Wolverhampton w Anglii. Wykorzystała w nim ujęcia wykonane w Toruniu pod koniec lat 80.  przez jej ojca oraz zdjęcia, które sama zrobiła w czasie podróży do miejsca pochodzenia swojej rodziny.

Dane teleadresowe:
Galeria Sztuki Wozownia
Ul. Rabiańska 20 (wejście do sal wystawowych od ul. Ducha Św. 6)
Tel. 56 622 63 39
info@wozownia.pl
www.wozownia.pl