Galeria Sztuki Wozownia

WEEKEND ZA PÓŁ CENY 13-15.10.2017 r.

Bezpłatne wstęp na wystawy przez trzy dni trwania akcji „Toruń za pół ceny”:

  1. „PERSONA 2017: Kazumasa Nagai” / wystawa plakatów ze zbiorów Galerii Plakatu i Dizajnu Muzeum Narodowego w Poznaniu

Na wystawie prezentowanych jest około 100 oryginalnych plakatów autorstwa japońskiego grafika Kazumasa Nagai, drukowanych w większości techniką sitodruku. Są to zarówno prace z połowy lat 60. XX wieku, jak i najnowsze plakaty z ostatnich lat. Pozwala to zaobserwować proces ewoluowania  projektów artysty – od form geometrycznych i abstrakcyjnych do przedstawiających, zwierzęcych.

  1. Beata Ewa Białecka „Akupiktury”

Wystawa prezentuje prace z lat 2012–2017, w których autorka rozszerza malarstwo o element haftu – stąd tytuł wystawy „Akupiktury”, czyli obrazy dosłownie przekłute igłą. Artystka w swoim obrazach kreuje wizerunek kobiety w dialogu zarówno z tradycyjną ikonografią chrześcijańską, jak i z ikonosferą kultury popularnej czy światem reklamy.

 

  1. Dominika Krechowicz „Błękit Szadółek”

Projekt artystki został zrealizowany na gdańskim wysypisku śmieci. Jak podkreśla autorka: „Mieszanina śmieci i ziemi tworzy niejednorodną szarość. Na wysypisku w Szadółkach ten kolor zdecydowanie przeważa. Następuje coś na kształt mieszania kolorów na palecie malarskiej. Wewnątrz spiętrzonej masy pojawia się mocny akcent koloru. Ten intensywny błękit to kolor worków na śmieci. (…) Wysypisko zawiera wszystko to, co jest interesujące dla malarza: wyrafinowaną mieszaninę szarości podkreśloną mocnymi akcentami błękitu”.

Dane teleadresowe:
Galeria Sztuki Wozownia
Ul. Rabiańska 20 (wejście do sal wystawowych od ul. Ducha Św. 6)
Tel. 56 622 63 39
info@wozownia.pl
www.wozownia.pl