Muzeum Etnograficzne

WEEKEND ZA PÓŁ CENY 12-14.10.2018 r.

  1. Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce – bilet wstępu 5 zł (zamiast 10 zł)
  2. Park Etnograficzny w centrum Torunia i wystawa czasowa w skansenie „Wileńskie kiermasze, jarmarki i odpusty. Fotografie Bolesławy i Edmunda Zdanowskich” – bilet w cenie 7 zł (zamiast 16 zł)
  3. Bilet łączony na ekspozycje: Park Etnograficzny w centrum Torunia, wystawa „Tajemnice codzienności…”, wystawa „Salonik prof. Marii Znamierowskiej-Prűfferowej”, wystawa czasowa, Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce – 14 zł (zamiast 28 zł)

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu zajmuje się różnorodnymi aspektami polskiej kultury ludowej. Goście mogą zwiedzić wystawę Tajemnice codzienności…, która w ciekawej formule opowiada o życiu codziennym na wsi w latach 1850-1950 oraz Park Etnograficzny, gdzie znajdują się zabytki architektury drewnianej z najbliższych regionów etnograficznych.

Muzeum prowadzi bogatą działalność edukacyjną dla różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych, seniorów. Organizuje koncerty muzyki ludowej z polski i z zagranicy oraz kiermasze sztuki ludowej.

Jego twórczynią i pierwszym wieloletnim dyrektorem była prof. Maria Znamierowska-Prüfferowa, której imię,  Muzeum nosi od 15 grudnia 1999 roku. Muzeum Etnograficzne w Toruniu jest jednym z trzech samodzielnych muzeów etnograficznych w kraju. Jest samorządową instytucją kultury i działa w oparciu o ustawę o muzeach z dnia 21 listopada 1996 roku a jego Organizatorem jest Województwo Kujawsko-Pomorskiego. Muzeum jest wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów. Podstawowym zadaniem Muzeum jest gromadzenie, naukowe opracowywanie, przechowywanie, ochrona,  konserwacja i udostępnianie dóbr kultury. Muzeum gromadzi także materiały dokumentacyjne dotyczące etnologii oraz nauk pokrewnych. Prowadzi również działalność edukacyjną i wydawniczą oraz współpracuje z organizacjami posiadającymi podobne cele. Zasięg działania Muzeum Etnograficzne w Toruniu to obszar całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem terenów województwa kujawsko-pomorskiego.

Dane teleadresowe:

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
Wały gen. Sikorskiego 19, 87-100 Toruń
tel. kasa: 56/622 80 91 (w. 55)
promocja@etnomuzeum.pl
www.etnomuzeum.pl
od wtorku do piątku: 9.00 – 16.00 sobota, niedziela: 10.00 – 16.00

Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce,
ul. Mennonitów 14:
wtorek-niedziela: 10.00-18.00
środa: 9.00-16.00
poniedziałek: nieczynne
ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem Parku, 1,5 godziny dla grup
tel. 513-677-255, e-mail: sklepik.ope@etnomuzeum.pl