Muzeum Etnograficzne

WEEKEND ZA PÓŁ CENY 21- 23.04.2017 r.

W ramach akcji „Toruń za pół ceny” Muzeum Etnograficzne w Toruniu przygotowało jeden promocyjny bilet uprawniający do zwiedzania trzech wystaw. Są to:

  1. Park Etnograficzny w centrum Torunia

Ekspozycja położona w samym centrum miasta nieopodal zabytkowej starówki jest unikatowym w skali europejskiej muzeum typu skansenowskiego. Na niewielkim obszarze, utrzymanym w charakterze parku prezentowane są różnorodne obiekty architektury wiejskiej: chałupy, zabudowania gospodarcze, remiza strażacka, kuźnia, wiatrak i młyn wodny oraz barka rybacka. Znajduje się tu 19 dużych obiektów architektury ludowej, które przeniesione zostały z Kaszub, Borów Tucholskich, Kociewia, Kujaw, ziemi chełmińskiej i dobrzyńskiej.

  1. Wystawa „Biały? Czarny? Czerwony? O symbolice kolorów”

Dlaczego zmarłym malowano kiedyś twarze na czerwono? Od kiedy czarny kot przynosi pecha? Skąd wiadomo, że kobieta w czerwonej sukience ma większe powodzenie u mężczyzn od tej w kreacji innego koloru? Czy „biała broń” jest faktycznie biała? Odpowiedzi na te i dziesiątki innych pytań można znaleźć na najnowszej wystawie pt. Biały? Czarny? Czerwony? O symbolice kolorów w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Jej tematem są związki trzech barw z określonymi zjawiskami kulturowymi.

  1. Ekspozycja „Wszyscy jesteśmy migrantami. Listy polskich emigrantów z Ameryki z końca XIX wieku”

Wystawa  „Wszyscy jesteśmy migrantami. Listy polskich emigrantów z Ameryki z końca XIX wieku” jest opowieścią o nas jako o migrantach, próbą przypomnienia sobie naszej własnej historii migracyjnej. Nie politycznych emigracji elit, które chętnie pamiętamy, ale masowych, zamorskich wyjazdów zwykłych ludzi „za chlebem”. To jednocześnie opowieść o uniwersalności doświadczenia migracyjnego.

Cena regularna: 14 zł
Cena w ramach akcji: 6zł

Dane teleadresowe:

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
Wały gen. Sikorskiego 19, 87-100 Toruń
tel. centrala: 56/622 80 91
tel. sekretariat: 56/622 36 49
fax: 56/622 89 44
e-mail: kontakt@etnomuzeum.pl
www.etnomuzeum.pl