Muzeum Etnograficzne

WEEKEND ZA PÓŁ CENY 13-15.10.2017 r.

W ramach akcji Toruń za pół ceny w dniach 13-15 października 2017 roku Muzeum Etnograficzne przygotowało jeden promocyjny bilet w cenie 6 zł  (cena regularna – 14 zł) uprawniający do oglądania trzech wystaw:

1. Park Etnograficzny w centrum Torunia

Ekspozycja położona w samym centrum miasta nieopodal zabytkowej starówki jest unikatowym w skali europejskiej muzeum typu skansenowskiego. Na niewielkim obszarze, utrzymanym w charakterze parku prezentowane są różnorodne obiekty architektury wiejskiej.

2. Wystawa stała „Tajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku (1850-1950)”

Wystawa prezentuje życie codzienne ludzi zamieszkujących wsie i małe miasta regionów etnograficznych: Kujaw, ziemi chełmińskiej, Kaszub, Borów Tucholskich, Kociewia, Pałuk, ziemi dobrzyńskiej i Krajny. Ekspozycja podkreśla pograniczny charakter kultury ludowej, na którą duży wpływ miała kultura mieszczańska i szlachecka oraz zmiany polityczne i cywilizacyjne stulecia 1850-1950.

3. Wystawa czasowa „Dla żeglowania bezpiecznego. Święci patroni i sanktuaria wodniaków wiślanych”. To ekspozycja związana z Rokiem Rzeki Wisły, na której zaprezentowany jest temat religijności wodniaków – żeglarzy, sterników, flisaków, oryli i rybaków, czyli ludzi pracujących na rzece. Więcej informacji

W trakcie akcji będzie można kupić również wybrane wydawnictwa Muzeum Etnograficznego przecenione o 50%. Promocją objęte zostały katalogi wystaw, monografie, wydawnictwa albumowe, książki z cyklu „Etnografia ocalona”, a także Materiały Muzeum. Z promocji skorzystać można kupując publikacje w kasie lub za pośrednictwem strony http://www.etnomuzeum.pl/wydawnictwa.

Dane teleadresowe:

Muzeum Etnograficzne w Toruniu
Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
Wały gen. Sikorskiego 19, 87-100 Toruń
tel. centrala: 56/622 80 91
kontakt@etnomuzeum.pl
www.etnomuzeum.pl