Żywe Muzeum Piernika

WEEKEND ZA PÓŁ CENY 05-07.04.2019 r.

1. Bilety dla dzieci  – 6 zł z 12 zł
2. Bilety dla uczniów, studentów (do 26 roku życia) – 6 zł z 12 zł
3. Bilety dla seniorów (od 65 lat) – 7 zł z 14 zł 

Żywe Muzeum Piernika to jedyna w naszym regionie placówka nagrodzona Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej. Tu, w piernikarni ze średniowiecza nie ma opierniczania się, wszyscy goście są zaganiani do roboty, by wypiec swoje pierniki pamiątkowe i przy tej okazji poznać tajniki wypieku toruńskiego piernika, historię i kulturę miasta.
Następnie przenosimy się do manufaktury z początku XX wieku, gdzie goście poznają ówczesne sposoby przygotowania pierników przy użyciu oryginalnych, wciąż czynnych maszyn. To tu także można „pobrać nauki”dekorowania pierników pod kierunkiem uczonej artystki-malarki.
Żywe Muzeum Piernika jest według użytkowników platformy Tripadvisor atrakcją nr 1 w Toruniu.
Goście przekraczający próg Muzeum przenoszą się w czasie dwa razy.
Najpierw, w średniowiecznej piernikarni w towarzystwie Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej – zarówno mali, jak i duzi – zmieniają się w czeladników piernikarskich i mierzą się z ciężką pracą: własnoręcznie przygotowują ciasto, przy użyciu drewnianych form nadają piernikom tradycyjne kształty i wypiekają, tworząc unikalną pamiątkę.

W manufakturze z początku XX wieku również nie ma „opierniczania się” – goście poznają sposoby przygotowania pierników przy użyciu oryginalnych, wciąż działających maszyn oraz „pobierają nauki” dekorowania pierników pod kierunkiem artystki-malarki.
Wyjątkowy klimat placówki doceniają goście z całego świata. Muzeum było wielokrotnie nagradzane i zdobyło wiele zaszczytnych tytułów, a w 2017 roku ten najważniejszy – Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej za Najlepszy Produkt Turystyczny – najbardziej pożądaną, prestiżową i zaszczytną nagrodę branży turystycznej.

Dane teleadresowe:

Żywe Muzeum Piernika
ul. Rabiańska 9, 87-100 Toruń
tel. (56) 663-66-17
muzeumpiernika@muzeumpiernika.pl
muzeumpiernika.pl